KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16302071
*
nr 1630 2071
Anna Palm de Rosa
(1859-1924), Sverige
Signerad, blandteknik, Marin med fyr och fartyg, 34x38 cm, yttermått inklusive ram: 45x50 cm
Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.
Följerätt
Utrop:
5.000 kr
Bevakningspris:
ÄR EJ UPPNÅTT
Aktuellt bud:
Inga bud (per 15:38:38)
Uppdatera
Visning
fredag 28/6, lördag 29/6, söndag 30/6 och måndag 1/7
Auktionen
avslutas:
måndag 1 juli kl 20:25:17
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Anna Palm de Rosa
Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.
Läs mer om Anna Palm de Rosa
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller anna palm de rosa blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:30
-
5267 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Katt. Blan..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:30
-
5268 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Signerad m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:32
-
6097 Blandteknik
Mollie Faustman (1883-1966), Sverige. (tillskriven..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10
-
2029 Blandteknik
Signe von der Esch (1934-2022), Sverige. "FÃ¥ngad"...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:38
*
Anna Palm de Rosa
Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.
Läs mer om Anna Palm de Rosa
nr 1630 2071
Anna Palm de Rosa
(1859-1924), Sverige
Signerad, blandteknik, Marin med fyr och fartyg, 34x38 cm, yttermått inklusive ram: 45x50 cm
Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 5.000 kr |
Bevakningspris: |
ÄR EJ UPPNÅTT |
Aktuellt bud: | Inga bud (per 15:38:38) Uppdatera |
Visning |
fredag 28/6, lördag 29/6, söndag 30/6 och måndag 1/7 |
Auktionen avslutas: |
måndag 1 juli kl 20:25:17 |
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Anna Palm de Rosa
Anna Palm de Rosa, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.Läs mer om Anna Palm de Rosa
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller anna palm de rosa blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:30 -
5267 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Katt. Blan..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:30 -
5268 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Signerad m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:32
-
6097 Blandteknik
Mollie Faustman (1883-1966), Sverige. (tillskriven..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10 -
2029 Blandteknik
Signe von der Esch (1934-2022), Sverige. "FÃ¥ngad"...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:38